Diskuze: co jíst při ředení krve


Facebook Twitter Pinterest email tisk


Uživatel: lída 13.9.2017 14:25

Moje maminka pořád zápasí s ředěním krve.Prosím o vysvětlení co může jíst a co né.Předem děkuji. Uživá prašky na ředšní krve.

Odpovědět

Odpověď

Re: co jíst při ředení krve
(Cempírek 13.9.2017 15:35)

Sestavte s maminkou vyvážený týdenní jídelníček z toho co ji chutná a ten pak několik týdnů neměňte. Po prvním týdnu tohoto jídelníčku nechte mamince odebrat krev na zjištění její krevní srážlivosti u lékaře, který ji předepisuje Warfarin. Lékař podle výsledků upraví dávkování Warfarinu. Až se jí jídelníček přejí, tak sestavte nový a celý proces s odběrem krve zopakujte. V jídelníčku zcela vynechte grapefruity a kadeřávek.

Zdraví Cempírek!


ReagovatOdpověď

Pradaxa
(Jaroslav 1.12.2017 6:21)

Dobrý den!

Mám hlubokožilní trombózu pravé dolní končetiny. Před 16ti léty plicní embolie. Na doporučení lékaře jsem přestal užívat Warfarin a začal s užíváním léku Pradaxa.
Během léčby Warfarinem, jsem měl omezen přísun vitaminu K. Poněvadž mám nadváhu 200cm/134 kg, chci zhubnout, ale nějak se mi to nedaří.
Jak je to u Pradaxy a jaký jídelníček by byl ideální, vzhledem k mému zdr. stavu?

Děkuji za odpověď!


ReagovatOdpověď

Re: Pradaxa
(Cempírek 1.12.2017 12:51)

Pradaxa narozdíl od Warfarinu nemá žádné interakce s potravinami. Pokud je Pradaxa jediný lék, který užíváte na ředění krve, tak můžete jíst co chcete.

Zdraví Cempírek!


ReagovatOdpověď

Re: Pradaxa
(123 30.1.2019 10:07)

přidejte do stravy chia seminka goju jablečny ocet a vice se pohybujte jizda na kole chozeni dodržujte pitny režim


ReagovatOdpověď

Re: Re: Pradaxa
(Jaroslav 30.1.2019 10:34)

To jste vymyslel sám? Jezdit na kole s nadváhou? To bych si tu prostatu asi rozmačkal. Chia semínka? Kolik? Goja? Co to je? Pitný režim? Ano, vypiju denně cca 3 - 4 litry vody. Více se pohybovat? Souhlasím, chodím pravidelně na delší procházky cca 3 km denně. Jiná pohybová aktivita není možná, jelikož mám silnou srdeční aritmii. Takže opravdu rada nad zlato! Ale i tak děkuji! :-)


ReagovatOdpověď

Poliglobulije
(jiří 18.7.2018 12:55)

kterou mam již hodhě let. Pravidelmě chodím co tři měsice, na kontrolu. Použivam GODASAL krevní testy, jsou stále na hraně. Pomuže změna stravy?


ReagovatOdpověď

Kontraindikace u antikoagulační léčby
(Květa 29.8.2018 14:28)

Je možné u léčby Eliquisem užívat hloh nebo saturejku?Které byliny jsou kontraindikovné při této léčbě na ředění krve? Děkuji


ReagovatOdpověď

Re: kontraindikace u antikoagulační léčby
(Cempírek 29.8.2018 15:09)

Eliquis může reagovat na tyto rostlinné produkty, které mohou zvýšit krvácení (např. kočičí dráp, heřmánek, andělika čínská, česnek, zázvor, ženšen, ginkgo biloba, zelený čaj, grapefruit, pepřovník opojný, třezalka tečkovaná).

Zdraví Cempírek!


ReagovatOdpověď

Re: Re: kontraindikace u antikoagulační léčby
(Květa 29.8.2018 18:18)

Cempírek- moc děkuji za radu.Prosím nevíte ještě zda mohu Eliguis,který beru pro fibrilaci síní 2 x denně 5 mg nahradit jednu dávku ginko bilobou a ponechat jen eliguis večer?Doktoři mi z podávání léků udělali guláš a nemohu se v tom už vyznat.Chci přejít na přírodní léčbu.Je nějaké nebezpečí když se podávají menší dávky digoxinu a chci si vzít doplněk -hloh,jmelí,česnek?Děkuji Květa


ReagovatOdpověď

Re: Re: Re: kontraindikace u antikoagulační léčby
(Cempírek 29.8.2018 18:52)

Podívejte se, je to jednoduché, kdyby byla bylinková léčba stejně dobrá, jako je ta medikamentózní, tak dnes nevyrábíme tato léčiva, ale dál léčíme bylinkami. Eliquis je nový lék na ředění krve, který má skvělé vlastnosti oproti běžně používanému Warfarinu. Buďte ráda, že jste se dožila doby, ve které je k dispozici Eliquis. Umožní vám žít déle s menšími riziky. V situaci, kdy jste zmatená z množství a skladby svých léků, bude nejlepší, když si vezmete obaly všech léků, které máte užívat a zastavíte se u svého obvodního lékaře, aby mohl zrevidovat váš léčebný program a vysvětlit vám, proč je důležité ten který lék užívat. Když budete experimentovat s přírodními léčivy na vlastní pěst, tak si akorát tak zaděláte na pěkný průšvih, ze kterého se pak taky nemusíte vůbec vyhrabat.

Zdraví Cempírek!


ReagovatOdpověď

Re: Re: Re: Re: kontraindikace u antikoagulační léčby
(Květa 29.8.2018 19:03)

Díky za radu.Je ale známo, že přírodní léčba mnohokráte uzdravila,kdežto chemické léky přivedly do hrobu.Ale farmaceutické firmy tlačí na lékaře aby léky předepisovali i tam, kde je to zbytečné.Říkáte abych se poradila s lékařem.Včera jsem se v nemocnici radila se 4, každý měl jiný názor a to docela opačný.Místo na kardiologii jsem si připadala jako v Bohnicích.Dozvěděla jsem se že mám zvětšenou komoru ale v závěru napsáno obě komory normální velikosti.Dobré!Minulé pondělí jsem měla normální všechny 3 chlpopně, včera jednu významně zvětšenou- za pár dní?Mám brát propafenol 4 x denně, jiný lékař řekl že mi tím vyvolají srdeční selhání, dostala jsem digoxin ten mi pak snížili ještě týž den,mám výraznou hypotenzi a dostala jsem betalok zok.Tak vítejte v pomateném systému.Já toho mám dost.Potřebuji odstaranit fibrilaci síní vzniklou po těchto lécích,předtím normální sinusový rytmus, normální křivka EKG.


ReagovatOdpověď

Re: Re: Re: Re: Re: kontraindikace u antikoagulační léčby
(Cempírek 29.8.2018 19:19)

Musíte do svého léčebného plánu zainteresovat jen jednoho lékaře, který má k vám osobitý přístup a může tak cítit odpovědnost za svá rozhodnutí a tím by měl být nejlépe praktický lékař. Nyní to vypadá tak, že se snažíte o svém zdravotním stavu zjistit všechno možné, ale jste stále laik a díky tomu nedokážete správně vyhodnotit různé odborné termíny a souvislosti. Zkuste v tomto ohledu trochu zvolnit, více se soustřeďte na svůj osobní život, snažte se co nejlépe prožít každý den a svou zdravotní péči přenechte lékařům. Důvěřujte lékaři a pečlivě dodržujte poskytnutou léčbu. Tím se vám uleví, nebudete zkoumat co a proč a v klidu si dožijete svůj čas, který na tomto světě máme každý omezený.

Zdraví Cempírek!


ReagovatOdpověď

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kontraindikace u antikoagulační léčby
(Květa 29.8.2018 19:43)

Pane doktore, bohužel nejsem laik, jen nejsem kardiolog,mám jiný obor.Jinak ale děkuji za zájem i rady.Květa


ReagovatOdpověď

Re: co jíst při ředení krve
(Jaroslav 30.1.2019 10:38)

Je velmi důležité vědět, jaké léky (Warfarin, Pradaxa, Xarelto, atd.) na ředění krve Vaše maminka užívá. Proto na Vaši otázku není odpověď jednoznačná.


ReagovatOdpověď

Pradxa
(Petr Kymla 3.3.2019 0:47)

Pradaxa stejně jako ostatní léky se nesnáší s alkoholem. Jaký vliv by měl účinek jednoho piva po obědě ?


ReagovatOdpověď

Ředění krve
(Daniela 2.5.2019 12:58)

Chcem sa spytat aky rozdiel je co sa tyka protilieku medzi Pradaxa a Xarelto vela som čitala že na Xarelto nie je protiliek,tak čo v takom pripade že mi napr praskne žalud.vred byvam dost daleko od nemocnice a pochybujem že rychla zdavotna pomoc mi može niečo podat na zastavenie krvácania,beriem xarelto už 4 rok ,ale to že nie je žiadny protiliek ma desí.


Reagovatdiskuze se týká článku
přidejte sem svůj komentář

Něco není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Jméno
E-mail
Nadpis
Komentář
Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
Připojit fotku
další podobná diskuze

Clexane a zpoždění menstruace


(Michaela 8.1.2019 16:54)

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, jestli může mít clexane vliv na zpoždění menstruace.V termínu užívání Clexanu jsem měla menstruaci dostat a nedostavila se ani téměr po 20 dnech po termínu a cca. po 14 dnech,co jsem si Clexane přestala píchat.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětEliquis a alkohol


(jana 5.2.2017 22:00)

Dobrý den.

Mám Trombózu a od 21.11 2016 beru ELIQUIS. Po celou dobu léčby mě svědí pokožka těla a myslím, že se mi jakoby zvětšili (nalili) pihy. Občas se stane, že si nějakou seškrábnu a to samozřejmě chvilku krvácí.
Je možné, že to způsobuje tento lék?

Děkuji za odpověď.

Jana A.


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětEliquis a alkohol


(Zdena Pešková 7.1.2017 15:02)

Začala jsem brát lék eliquis,mohu si dát někdy skleničku vína?


Počet odpovědí: 17 | Zobrazit odpovědi | Odpovědětzajímavé články