Diskuze: kýla v tříslech


Facebook Twitter Pinterest email tisk


Uživatel: Mašek František 13.7.2016 21:07

Dobrý den.Jdu na operaci kýly již po 12 operácí nyní to bude po 13 mám cukrovku a užívam též antidepresiva Venlafaxin 75mg poradte mi mám zácpu mohu užívat konopný olej nebo jiný přípravek abych šel na velkou stranu,bojím se že po operaci si potrhám sítku nebo vnítřní stehy.Děkuji

Odpovědět

Odpověď

Re: kýla v tříslech
(Cempírek 13.7.2016 23:48)

Dohodněte se se svým ošetřujícím lékařem, jak ve vašem případě nejlépe zprůchodnit stolici před i po operaci. V lékárně na to máme několik osvědčených a šetrných prostředků.

Zdraví Cempírek!


ReagovatOdpověď

Re: Re: kýla v tříslech
(František Mašek 20.7.2016 11:33)

Dobry den.Již jsem Vám psal ohledně mé operace kýly ale má lékařka má dovolenou a v lekarně mi nabídly pouze čípky na zácpu nevím tedy o jaké připravky si mohu požádat.Díky za radu,vím že je to těžké radit na dálku.


ReagovatOdpověď

Re: Re: Re: kýla v tříslech
(Cempírek 20.7.2016 11:38)

Použijte čípky, které vám nabídli v lékárně.

Zdraví Cempírek!


ReagovatOdpověď

Re: Re: Re: Re: kýla v tříslech
(František Mašek 4.1.2017 10:33)

Dobrý den.Prosím o vysvětlení už jsem Vám psal jsem po operaci tříselné kýly vlevo a to po13 výkonech a lékař mi zdělil že mám zasaženou prostatu už i v močovém měchýři kýla byla operována na klinice s jednodení hospitalizací.Děkuji za odpověd.


ReagovatOdpověď

Kyla a rekonvalescence
(ERIKA DALIHODOVA 22.4.2017 9:13)

DOBRÝ DEN, PROSÍM chtěla bych se zeptat na mého otce,r.1956.On byl před dvěma lety operován s tříselnou kýlou, změnil práci a teď, když mu v zaměstnání změnili vedení a tím I podmínky, kdy musí sám manipulovat s těžkými rolemi - prostě mu teď kýla zase vylezla.Byl u lékaře, ten doporučil další operaci.Ale je možné např.napsat do zaměstnání nějaká omezení?A dále existují nějaké lázně, na které by měl nárok a pomohli mu v rekonvalescenci?Má diagnostikováno také chopn a těžkou spánkovou apnoe.Vidím na něm, že by potřeboval oddych. Nikdy v lázních nebyl.Kde by měl požádat a kdy, prosím ?.Děkujeme mockrát.


ReagovatOdpověď

Re: Kyla a rekonvalescence
(Cempírek 22.4.2017 16:40)

Při vyčerpání zaměstnance se na zotavenou používá pracovní dovolená. Pro trvalou úlevu v zaměstnání se používá statut "osoba zdravotně znevýhodněná (OZZ)". O jeho přiznání rozhoduje posudková komise při Okresní správě sociálního zabezpečení. Návrh a podklady zpracovává praktický lékař. Zaměstnanec je pak přeřazen na vhodnou práci. Lázně speciálně zaměřené na kýlu nejsou, ale na plicní problémy ano (Jeseník, Karlova studánka a Luhačovice). Ve vašem případě by přicházely v úvahu lázně na 3 týdny se spoluúčastí pacienta (procedury hradí zdravotní pojišťovna, ubytování a stravování hradí pacient). O lázních rozhoduje zdravotní pojišťovna na základě žádosti zpracované praktickým lékařem. Pojišťovna rozhoduje o místě, délce pobytu i formě spoluúčasti. Zkuste požádat praktického lékaře, ke které z možností je nakloněn a ochoten zpracovat žádost.

Zdraví Cempírek!


ReagovatOdpověď

Triselna kyla
(Marcela J. 29.4.2018 14:05)

Dobrý den, prosím kam doporučíte na operaci s tříselnou kýlou u muže ve velikosti tenisového míčku? Je v Praze v Brne nebo ve Zlíně nějaký specialista na tento zákrok? Dle informací jsem vyčetla,že je lepší operovat laparoskopicky, ale je to možné vždy nebo jen u menšího nálezu? Dekuji za odpoved.


Reagovatdiskuze se týká článku
přidejte sem svůj komentář

Něco není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Jméno
E-mail
Nadpis
Komentář
Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
Připojit fotku
další podobná diskuze

Tříselná kýla


(JANA 16.4.2019 10:42)

kamaradka mi řikala ze mam trislu pro to me to tam pali az doktor by me poslal na rengen ale ja jse strastne bojim operaci ja jsem jeste na zadny operaci nebyla. ja bych nechcela do nemocnice ono to na chvili prestane bolet muzu tu triselnou kylu natrit masti heparoid leciva mast.


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětDotaz o léčení v lázních.


(Drahomíra Kozdasová 31.7.2018 16:57)

Dobrý den, mám pouze dotaz: praktická lékařka píše návrh na lázeňskou léčbu KLP nebo PLP. Má diagnoza je M161 a S4220, mám nárok na lázeňskou léčbu? Další postup již znám. Děkuji předem Kozdasová


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětTříselná kýla


(zdeněk 10.2.2018 11:03)

jak mám ošetřit řez klasickou operací jsem 4 dny po operaci.


Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětBolest po operaci triselne kyly


(Olga Vojtechova 16.10.2017 10:09)

Dobry den muj manzel je po operaci triselne kyly, uz sest nedel. Stale trpi bolesti od varlat ke konecniku. Byl na sonu a nic mu nenasli. Pri sexu ho to boli i po. Taky po ranu. Rekly mu, ze ma prijit az za pul roku na kontrolu. Uz nevime co dal. Dekuji za odpoved.


Počet odpovědí: 0 | Odpovědětzajímavé články